T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Midyat Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Midyat Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yoğun Bakım

Güncelleme Tarihi: 15/05/2018

20121204_105809.jpg
GENEL YOĞUN BAKIM

Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki bu verimli gelişmelerin katkısı büyüktür.

Genel  Yoğun  Bakım Ünitemiz  08 yataklı bir birimdir.

Kritik hastalarda optimal desteğin sağlanabildiği yoğun bakım servisimizde  acil vakalara anında etkili bir şekilde müdahale edilebilmektedir.

 “24” saat boyunca genç, tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir. Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. Hastanemizde her branşta kadrolu uzman hekimlerimizin olması, her türlü sağlık hizmeti verecek şekilde düzenlenmiştir

 Yoğun bakımımızda deneyimli personel ve uzman hekimlerimiz tarafından 18 yaş üzeri hastalarımızın sağlığını en üst  düzeye çıkarmak için mesleklerinin gerektirdiği tüm uygulamalar itina ile ,özveri ve şevkatle yerine getirilmektedir.  Yoğun bakımda tedavisi devam ederken hastalarımızı belli kurallar dahilinde ziyaret edebilirsiniz. Bu kurallara uymanız  hem kendi hastanız hem de yoğun bakımda yatan diğer hastaların sağlığı açısından çok önemlidir.  Ziyaret saatlerimiz; 12:00 ve 13:00 arasında gerçekleşmektedir.  Servisimiz 2.Kattadır.